Edukacja matematyczna

Sensoryczny kontakt z matematyką to ważny element, który wyróżnia metodę Montessori. Dziecko doświadcza jej całym ciałem, zmysłami i przede wszystkim własną aktywnością. Matematyka w pedagogice montessori na poziomie edukacji przedszkolnej jest bardzo rozbudowana, gdyż dziecko tworzy nie tylko liczby w zakresie 10 czy 20, ale pracuje także z  setkami, a nawet z tysiącami, i to wszystko w bardzo prostej, dostosowanej do możliwości dziecka formule. Pomoce rozwojowe są proste, a zarazem atrakcyjne dla dzieci oraz zachowują stopniowanie trudności – prowadzą dziecko od prostych do coraz bardziej złożonych elementów. Są dzieci, które na etapie edukacji przedszkolnej zatrzymają się np. na Tablicach Seguina, ale są też dzieci, które potrzebują znacznie więcej. I mają taką możliwość.

Edukacja matematyczna

Czerwono-niebieskie drążki

Rowkowane liczby

Czerwono-niebieskie drążki i liczby