Dlaczego pracuję w przedszkolu?

Dlaczego pracuję w przedszkolu?

Praca w wyżej wymienionej placówce to dla mnie ogromna szansa na spełnienie marzeń, dlatego postanowiłam aplikować do tutejszego przedszkola.

Jest to dla mnie  również możliwość zdobycia nowego doświadczenia. Od zawsze marzyłam o pracy z dziećmi. Nie boję się wyzwań i wymagającej pracy. Uważam, że do każdego dziecka należy podejść indywidualnie😊😊

Jestem mamą dwójki dzieci i z własnego doświadczenia wiem jak wiele czasu trzeba poświęcić każdemu dziecku…. Mama to człowiek wielozadaniowy, który pomimo strachu o dziecko pokona wszelkie trudności i zrobi wszystko, aby każde dziecko było szczęśliwe… 

Uwielbiam dzieci, lubię spędzać z nimi czas przy wszelakich zabawach, przy wspólnym śpiewaniu, grach rozwijających umiejętności, zabawach na świeżym powietrzu- dobrze mi się z nimi współpracuje, dlatego jestem tu gdzie zawsze chciałam być…😊

Kiedy rozpoczęłam pracę jako nauczyciel w przedszkolu, dowiedziałam się, że w tym zawodzie potrzebna jest pewność siebie, uczciwość, solidność, często zdecydowanie a niejednokrotnie asertywność. Początki nie były łatwe. Miewałam chwile słabości, łez i poddania. Praca wymagała wysiłku psychicznego i emocjonalnego zaangażowania.

Każdy dzień uczył mnie czegoś nowego. Dziś, po latach pracy z najmłodszymi, mogę powiedzieć, że bycie nauczycielem jest nie tylko moją pracą, jest równocześnie misją, która potrafi sprawiać wiele satysfakcji i radości. Każdego dnia mam możliwość uczestniczenia w bardzo ważnym okresie rozwoju małego człowieka. Uważam także, że praca nauczyciela wymaga nie tylko pieczy nad rozwojem dziecka, ale również doskonalenia własnego doświadczenia, dlatego na bieżąco poszerzam swoją wiedzę, horyzonty.

Nie pozostaję w miejscu, ale zawsze idę do przodu i rozwijam się. Jest to swego rodzaju samokształcenie. W moim przypadku ukończenie studiów podyplomowych z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną czy terapii ręki. Praca z dzieckiem nigdy nie jest nudna i monotonna. Jestem przekonana, że dokonałam dobrego wyboru w sprawach swojej ścieżki zawodowej.

Odkąd pamiętam praca z dziećmi była moim marzeniem. Już jako dziecko inicjowałam zabawy, podczas których spełniałam się jako nauczyciel.

Dzieci są prawdziwe, spontaniczne i szczere,  dlatego praca z nimi musi opierać się na zaspokojeniu ich zainteresowań i potrzeb. Nauczyciel jako przewodnik powinien kształtować  wszechstronny rozwój swoich uczniów, mieć ma celu wzbudzenie ich kreatywności oraz samodzielności.

Cudownie jest obserwować postępy swoich wychowanków, zauważając  każdy najmniejszy progresywny szczegół ich działań, a przy okazji  umożliwiać im autonomię.

Ważna jest dla mnie relacja dziecko-nauczyciel, dlatego zawsze staram się stworzyć atmosferę przyjaźni i życzliwości, nie zapominając przy tym o stworzeniu odpowiednich warunków otoczenia do prawidłowego rozwoju dziecka.

 

 

Wybrałam pracę w przedszkolu ponieważ lubię opiekować się dziećmi. W mojej pracy każdego dnia na nowo odkrywam i rozwijam poprzez zabawę i naukę w małym człowieku jego umiejętności i zainteresowania.

Praca z dziećmi nigdy nie jest monotonna. W dzieciach urzeka mnie ich bezinteresowność i spontaniczność. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji przede wszystkim wtedy, gdy dzieci odwdzięczają się radością i zaufaniem.

Radość dziecka jest dla mnie wielką nagrodą dzięki której jestem szczęśliwa.

Lubię pracę z dziećmi. Daje mi ona mnóstwo radości i satysfakcji. Cieszę się, gdy rano otwieram drzwi Sali i widzę uśmiechy na twarzach dzieci i wesołe „dzień dobry”.

Gdy widzę, jak maluszki dorastają i stają się starszakami. Fajnie jest przekazywać coś dobrego małemu człowiekowi. Bardzo lubię bawić się z dziećmi, wymyślamy razem różne zabawy ale także uczymy się nowych rzeczy. I to jest fajne w tej pracy.

A najlepszą zapłatą za tą pracę jest usłyszane po 5 – 10 latach „dzień dobry” na ulicy od tych dzieci, z którymi przeżyło się nie jedną przygodę.

Praca na stanowisku nauczyciel wychowania przedszkolnego odpowiada mi nie tylko pod względem posiadanego wykształcenia, ale również osobistych preferencji. Zawsze miałam dobry kontakt z małymi dziećmi, więc wybór kierunku był dla mnie oczywisty. Chciałam, żeby praca dawała mi przyjemność i satysfakcję. Trzeba być bardzo cierpliwym i otwartym na dzieci. Pracując w oddziale przedszkolnym otwartość i bezpośredniość dzieci dawało mi tyle radości, że wracałam do nich codziennie z uśmiechem.

W mojej pracy każdego dnia odkrywałam i rozwijałam poprzez naukę i zabawę w dziecku jego umiejętności, zainteresowania i osobowość. Praca z dzieckiem nigdy nie jest nudna i monotonna. Praca w przedszkolu z dziećmi jest wieczną zabawą, która sprawia radość mnie i maluszkom. Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny.

Ogromne znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu. W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Proces edukacyjny chcę opierać na takich metodach i formach pracy, które są dla dzieci ciekawe i interesujące. Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym jest moim życiowym powołaniem. Zadowolenie dziecka, jego radosny uśmiech jest dla mnie najlepszą nagrodą za włożony wysiłek.

Ukończenie studiów pedagogicznych tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to słuszna decyzja i to , co chcę w życiu robić. Jestem nauczycielem kreatywnym i otwartym na wszelkie nowości, które pozwalają mi nabywać nowe umiejętności i udoskonalać mój warsztat pracy.

 

Od kiedy sięgam pamięcią w moim życiu zawsze były obecne dzieci. Lubię opiekować się nimi poświęcając im swoją uwagę i czas, a to daje mi wiele radość i i satysfakcji. Jestem osobą otwartą i troskliwą co sprawia, że dobrze odnajdują się w pracy z dziećmi, a one odwzajemniają to swoim małym słodkim uśmiechem.

To właśnie uśmiech i radość dzieci jest dla mnie inspiracją i motywacją na każdy kolejny dzień mojej pracy. Dzieci dają nam miłość bezwarunkową, która jest najcenniejszą rzeczą w życiu. To one dają nam siłę i energię do dalszego rozwoju…

Dlaczego pracuję w przedszkolu?. Moja odpowiedź jest bardzo prosta…., bo kocham dzieci  i mam możliwość uczestniczenia w bardzo ważnym okresie kształtowania się i rozwoju małego człowieka, bo każdy dzień przynosi coś innego.

Ta praca to moja pasja. Ogromną radość daje mi to, że mam możliwość oglądania jak codziennie dzieci nabywają nowych umiejętności. 

Dlaczego wybrałam pracę w przedszkolu ? Zawsze chciałam pracować z dziećmi. Od lat młodzieńczych miałam dużą styczność z dziećmi w różnym wieku . Jako starsza siostra, opiekunka czy koleżanka z podwórka. Zawsze się nimi opiekowałam i pomagałam.

Nie wyobrażałam sobie siebie w innym zawodzie, choć nie jest to zawód łatwy. Trzeba być bardzo cierpliwym i otwartym na dzieci.  Praca w przedszkolu pozwala mi realizować siebie😊😊

Moja dotychczasowa praca to ponad 20-letni staż w handlu, obcowanie z ludźmi i stały kontakt z drugim
człowiekiem. Dlaczego postanowiłam to zmienić?

Potrzebowałam zmiany na coś, co pozwoli mi doświadczać więcej radości, uśmiechu i beztroski. Praca w przedszkolu to również kontakt z drugim człowiekiem, tyle tylko, że troszkę mniejszym, jednak szczerym, wrażliwym i ufnym. Praca moja pozwala mi na przebywanie z dziećmi w chwilach radosnych a czasem i smutnych.

Okazywanie wsparcia i niesienie pomocy to priorytet. Mogę pomagać w rozwijaniu umiejętności, samodzielności i kreatywności. Zaufanie, którym darzy mnie dziecko jest bezcenne. Poza tym wspólne poszanowanie ładu, porządku i czystości daje możliwość przebywania w naprawdę wyjątkowym towarzystwie ,gdzie usłyszane słowa proszę, dziękuje, przepraszam  wynagradzają wszystko.

Praca z dziećmi to dla mnie przede wszystkim przyjemność i uważam, że to podstawa w każdym zawodzie. Uwielbiam dzieci za ich spontaniczność i chęć współpracy w niemalże każdym momencie. Tuż obok przyjemności jest satysfakcja – lubię stawiać sobie zadania i cieszyć się z osiągniętego celu.

Moim zadaniem jest zrozumieć dziecko, odkryć jego mocne strony i pomóc mu je rozwijać. Wymaga to ode mnie cierpliwości i koncentracji podczas obserwacji dziecka, której dzięki mojej pracy mogę sama się uczyć i doskonalić. Cudownie jest móc pracować z osobami szczerymi, a dzieci dodatkowo mają niesamowitą wyobraźnię. Lubię patrzeć jak rysują, bawią się i układają niesamowite historie. Wystarczy, że dostaną czystą białą kartkę i potrafią zapełnić ją swoimi marzeniami – ja dzięki nim też mam taką możliwość, aby dać się ponieść wyobraźni.

Praca z dziećmi pozwala mi często zachwycić się razem z nimi drobnostkami chociażby przyrodą dookoła np. dlatego, że zobaczymy biedronkę lub, że zaczął padać śnieg, a radość z małych rzeczy jest prawdziwym skarbem.

Na koniec dodam jeszcze rzecz najważniejszą: lubię swoją pracę dlatego, że nikt mnie do niej nie zmuszał, to Przedszkole pojawiło się przez przypadek na drodze mojego rozwoju osobistego i tak mnie zauroczyła oraz  zaciekawiła specyfika tego zawodu , że do dziś dążę do stworzenia cudownego miejsca rozwoju dla dzieci.

Dlaczego wybrałam pracę w przedszkolu? Wybrałam środowisko edukacyjne, nie przypadkiem. Praca z myślą o dzieciach  pozwala mi realizować siebie, ale przede wszystkim jest ciągłym wyzwaniem, które wymaga ode mnie postawy twórczej i uczy odpowiedzialności. Dzięki dobrej energii, którą dzieci zarażają mnie od rana, wiem, że jestem osobą na właściwym miejscu. Mam przeświadczenie, pewność oraz wielką satysfakcję, że dokonałam właściwego wyboru swojej drogi zawodowej.

To nauczyciel edukacji przedszkolnej doświadcza niezakłamanego uznania od dziecka. Stosy narysowanych serc, kwiatów i portretów swojej osoby  daje wiele optymizmu i napędza do działania. Mimo wypełniania dokumentów do późnych godzin nocnych, uczestniczenia w niezliczonych ilościach szkoleń i warsztatów i wiele innych rzeczy, jestem szczęśliwym nauczycielem, bo to od dzieci dostaje się najwięcej.

Jestem przekonana, że pracując w przedszkolu robię coś wyjątkowego. Są zawody, do których należy podejść z pasją, a ja wierzę, że praca z dziećmi właśnie do ich należy.

Od zawsze wiedziałam, że moja praca będzie związana z dziećmi, które odkąd pamiętam  fascynowały mnie i dawały radość. Marzyłam o zawodzie, w którym mogłabym mieć wpływ na ich rozwój i przyszłość. Chciałam być dla nich oparciem, dawać poczucie bezpieczeństwa i wspierać w budowaniu poczucia własnej wartości. Moja ścieżka życiowa zaprowadziła mnie na stanowisko nauczyciela przedszkola i ta praca spełniła wszystkie moje oczekiwania. 

Mogę spełniać się w roli nauczyciela, przekazując dzieciom wiedzę pomocną w zrozumieniu siebie i  świata. Ponadto mam możliwość obserwowania, jak tę wiedzę wykorzystują, co  daje mi ogromną satysfakcję i motywację do dalszej pracy. Z perspektywy czasu mogę śmiało stwierdzić, że w placówce przedszkolnej nie znalazłam się przypadkiem, bo nie wyobrażam już sobie pracy w innym zawodzie 🙂

Praca z dziećmi jest moją pasją. Dużo satysfakcji przynosi mi obserwowanie jak każdy z tych małych ludzi na moich oczach rozwija się, poznaje nowe pojęcia, nawyki. Im więcej z siebie daję, tym więcej otrzymuję. W dzieciach zachwyca mnie ich szczerość i ciekawość świata. To co dla mnie, osoby dorosłej, już dawno spowszedniało, dla dziecka jest czymś, co może odkrywać wciąż na nowo.

Dzięki pracy w przedszkolu mam szansę realizować swoje życiowe powołanie, spędzać miło czas na zabawach rozwijających umiejętności dzieci oraz pomagać im zdobywać wiedzę niezbędną w codziennym życiu. Mimo, że zdarzają się sytuacje trudne, to chodzę do pracy z uśmiechem na ustach.

Skip to content